Václav Kramář, opavský skladatel a klavírista, vám společně se svou kapelou představí písně ze svého debutového alba BlueSonety. Těšit se můžete na nezapomenutelný hudební zážitek plný originálních písní na pomezí jazzu, popu a chansonu. Na své si přijdou i milovníci kvalitní české poezie, neboť jednotlivé skladby vznikly na texty významných českých básníků jako jsou mj. Jan Skácel, Jiří Žáček a Ivan Wernisch. Jako speciální překvapení večera zazní doposud nezhudebněná pozdní báseň Karla Kryla, kterou nezazpívá nikdo jiný než Jaromír Nohavica.

 Písně uslyšíte v podání vynikajících zpěváků Markéty Komarové a Radka Melši za doprovodu: Adam Sikora /bicí/, Vlastimil Škoda /baskytara/, Rudy Horvát /kytary/, Jan Tengler /saxofony, akustická kytara/, Veronika Mičková /housle/. Celým večerem vás svým mluveným slovem provede opavský umělec Dominik Fajkus.

 Hosté večera:  písničkář Jaroslav Pszczolka /kytara/, Sylvie Bee /zpěv/, skladatel Dominik Fajkus /klavír/ & Jan Hanousek /cello/. Kmotrem desky a speciálním hostem večera bude Jaromír Nohavica.