Dva rozzlobení stárnoucí muži uvádějí v Ostravě premiérově své nové představení. Není vyloučeno, že i v něm se zmíní o krizi střední věku, kavárnách v Karlíně či obchodním domě IKEA, případně i o dalších svých oblíbených tématech. Třeba o Brně, tedy městě, které si Bůh stvořil na hraní a pro radost. Nebo o Ostravě, která … ale to si přijďte poslechnout osobně. Dejme ještě slovo autorům: „Do naší stand-up show dáváme kus našeho srdíčka, to nepochybně, ale stejně věnujte pozor následujícímu varování. POZOR, představení obsahuje stopové prvky vulgarismu a nevkusu. Sice mnohem méně než projevy většiny politiků, ale i tak žádáme případné diváky s alergií, aby radši zůstali doma.“

Miloš Čermák (1968) je novinář, autor asi dvaceti knih, naposledy “návodu pro použití padesátníka” pod názvem Žena mi slíbila černošku. Od roku 2013 do roku 2019 byl šéfredaktorem online verze Hospodářských novin, předtím působil například v Reflexu nebo Lidových novinách. Komikem se stal v rámci boje s krizí středního věku. Ta se původně projevila tím, že začal dělat smajlíky do textových zpráv. Bohužel se ukázalo, že to tím neskončí. Proto se od loňska věnuje tzv. standup comedy. Je to nedůstojné a ponižující (jak by řekla matka jeho kolegy Luďka Staňka), ale pořád je na tom lépe než muži, kteří si kupují sportovní auta nebo utíkají od rodin s mladými milenkami.

Luděk Staněk (věk narození neznámý) je novinář, moderátor a manažer. Už několik let uvádí, že je mu 39 let. Má svůj populární pořat na MALL.tv. V minulosti pracoval například v Reflexu, Hospodářských novinách nebo v internetové televizi Stream.. Vystupuje jako standup komik od listopadu 2014, ale popírá, že by s tím měla cokoli společného krize středního věku. Ta začíná přece mnohem později než v 39 letech. Den, kdy má vystoupení, začíná Luděk tím, že organizátorům a kolegům pošle SMS, že „tentokrát to nedám, jděte do háje“. Ty posílá celý den. Večer samozřejmě vystoupí a má úspěch.