Sólový koncert Lenky Nové – zpěvačky s nezaměnitelným hlasem, která se už po mnoho let úspěšně pohybuje na naší hudební scéně a ve svém žánru patří  mezi naprostou špičku. Její vystoupení bývají nadmíru intenzivním a hluboce emocionálním hudebním zážitkem. Na koncertech doprovázejí Lenku vždy skvělí muzikanti, její repertoár se opírá o velmi silné texty z pera Michala Horáčka, Tomáše Belka, Lukáše Pavláska a dalších předních českých textařů.

Sama Lenka Nová je autorkou hudby a textů některých svých písní a prezentuje je velmi přirozeně a uvěřitelně. V jejích skladbách se prolínají příběhy ženy, která vedle krásného hlasu, profesionality a noblesy na podiu zůstává duší a srdcem především obyčejnou holkou, která prožívá radosti i strasti všedních dnů a nepřestává věřit v lásku a životní naplnění. V sálech tak vzniká atmosféra, jež nenechá emoce žádného diváka v klidu.

Lenka Nová vystoupila také v říjnu 2015 v rámci vzpomínkového koncertu – PETR HAPKA ŽIJE ve vyprodané Heligonce, ze kterého bylo pořízeno live CD Miláček žen a vetešníků.