Příznivcům jazzové hudby není snad ani třeba představovat klávesistu, hammondkáře a skladatele Ondřeje Pivce, ani jeho Organic Quartet. Nedávno to bylo už 8 let, co se tento vizionářský muzikant přestěhoval do New Yorku, aby tam nabral zkušenosti po boku jazzových velikánů, gospelových sborů v Harlemu i jinde, a nabral dech soulu a také r’n’b. I všichni tři další členové Organic Quartetu za tu dobu pečlivě brousili své talenty: kytarista Libor Šmoldas nejen v USA, ale také Austrálii; bubeník Tomáš Hobzek zase v Berlíně; saxofonista Jakub Doležal v Amsterodamu. Letos v květnu vydal Organic Quartet výroční album pod labelem Animal Music s názvem „Terms and Conditions Apply“.

Pivec také pravidelně koncertuje s americkým zpěvákem Gregory Porterem (USA), vystoupil například na britském festivalu v Glastonbury, na festivalu North Sea Jazz Festival a také festivalu v Montreaux společně se švýcarským harmonikářem Grégoire Maretem. Letos v únoru byla Porterova vynikající kapela odměněna cenou nejvyšší – Grammy.

Ondřej Pivec Organic Quartet jsou: Ondřej Pivec – klávesy, Libor Šmoldas – kytara, Jakub Doležal – sax, Tomáš Hobzek – bicí.